МАНІФЕСТАЦІЯ ЕМОЦІЇ ЖАХУ КРІЗЬ ПРИЗМУ ОПИСІВ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ПЕРСОНАЖІВ-ЖЕРТВ

  • Olena Valeriivna Vovk Київський університет імені Бориса Грінченка
Ключові слова: жанр хорор, емоційність, текст, вербальне середовище

Анотація

Статтю присвячено дослідженню основних структурно-композиційних й лінгвостилістичних ком- понентів романів, що виступають актуалізаторами емоції жаху у текстовому середовищі романів.

Розглядаючи емоцію жаху як основний жанротвірний елемент, було виявлено, що її реалізація у художньому тексті відбувається крізь призму описів емоційних станів персонажів, що лякаються. Емоційне портретування є невід’ємним елементом жанру.

Значна частина сюжету припадає саме на описи внутрішніх станів та переживань героїв, що лякаються. Оскільки спектр негативних емоцій, включаючи страх та жах, що відчувають протагоністи, є наслідком впливу подразника (основного об’єкту страху), то елементами оповіді стають такі «рамки уваги», як причина жаху (психічна вада чи порок персонажа першого типу); насильницька дія (насильство, вбивства), скоєна персонажем, що лякає; та емоційна реакція персонажа, що відчуває жах.

У цілому, елемент жахливого виникає на межі буденного та фантастичного, за рахунок чого створюється враження «надприродного».

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2019-07-22
Як цитувати
Vovk, O. V. (2019). МАНІФЕСТАЦІЯ ЕМОЦІЇ ЖАХУ КРІЗЬ ПРИЗМУ ОПИСІВ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ПЕРСОНАЖІВ-ЖЕРТВ. Львівський філологічний часопис, (5), 23-29. https://doi.org/https://doi.org/10.32447/2663-340X-2019-5-4