ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕПЛОЗАХИСНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ШВЕЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ FDS МОДЕЛЮВАННЯ

  • I. I. Adolf Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0002-9132-673X
  • V. I. Tovariansky Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0002-4484-8164
Ключові слова: швейні підприємства, теплозахисна панель, пожежна безпека, робоче місце, тканина, температура, FDS моделювання, PyroSim.

Анотація

Постановка проблеми. Швейні підприємства відносяться до виробництв, де застосовуються сировинні та матеріальні ресурси, при цьому їх функціонування не можливе без участі людини. У разі виникнення пожежі у виробничих цехах таких підприємств її поширення нерідко відбувається робочими місцями, де обертається сировина або готова продукція. Тому актуально проводити дослідження, спрямовані на запобігання поширенню пожеж шляхом використання протипожежних перешкод, зокрема теплозахисних панелей (екранів).
Метою роботи є дослідження температур нагрівання швейних робочих місць, захищених теплозахисними панелями, а також ефективності застосування цих панелей.
Методи дослідження. Дослідження проводили з використанням методів комп’ютерного моделювання та регресійного аналізу.
Основні результати дослідження. З’ясовано, що для захищеної теплозахисною панеллю ділянки максимальна температура нагрівання спостерігалась на відстані 0,01 м від панелі та становила 322,81ᵒС. При цьому температура на відстані 0,01 м з незахищеної сторони ділянки дорівнювала 720,73ᵒС, що в 2,23 рази більше, ніж з захищеної сторони.
Це пов’язано з частковим перенесенням зони холодного повітря до верхніх меж теплозахисної панелі, що призводить до охолодження термопар, які розміщені на висоті 0,8 м та відповідають верхній точці розміщення пожежної навантаги на модельованій ділянці.
Висновки. Для досліджень використовували програмне забезпечення FDS, за допомогою якого виконано комп’ютерне моделювання горіння швейного робочого місця, обладнаного протипожежними перешкодами – теплозахисними панелями. Встановлено, що теплозахисна панель, виготовлена з металевого листа товщиною 0,00045 м та висотою 0,95 м, розміщена на відстані 0,1 м від пожежної навантаги площею 1,5 м2 з висотою 0,8 м, впродовж 20-ти хв від початку горіння запобігає виникненню температур самозаймання на сусідніх робочих місцях.
Отримані результати свідчать про перспективність застосування теплозахисних панелей для робочих місць швейних
підприємств.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2022-12-28
Як цитувати
Adolf, I., & Tovariansky, V. (2022). ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕПЛОЗАХИСНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ШВЕЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ FDS МОДЕЛЮВАННЯ. Пожежна безпека, 41, 5-11. https://doi.org/https://doi.org/10.32447/20786662.41.2022.01
Розділ
Статті