ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВОГНЕЗАХИСТУ ТРУБОБЕТОННИХ КОЛОН ВОГНЕЗАХИСНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

  • M. Semerak Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • D. Kharyshyn Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • N. Ferents Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • T. Berezhanskyi Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Анотація

Для зведення висотних будівель та споруд сьогодні все частіше використовують трубобетонні конструкції. До переваг трубобетоних колон слід віднести більш спрощені умови технології виготовлення та монтажу на їх основі несучих конструкцій перекриття поверхів.

Трубобетонні конструкції складаються зі сталевої  обойми і бетонного ядра. Оскільки сталева труба в основному забезпечує несучу здатність трубобетонної колони, то її вихід з ладу або зменшення жорсткості, що характерно при пожежі під дією її теплових факторів, призводить до руйнування. Дослідження  вогнестійкості трубобетонних конструкцій, які незахищені вогнезахисними покриттями, показали, що стальна обойма під час пожежі за 15 хв нагрівається до критичної температури 500 °С.

Використання вогнезахисних покриттів  –  ефективний  спосіб вогнезахисту  трубобетонних конструкцій, який запобігає швидкому прогріванню стальної обойми і забезпечує нормовану межу вогнестійкості таких конструкцій. У роботі проводились дослідження ефективності вогнезахисту трубобетонних колон різними за типом вогнезахисними матеріалами – мінераловатними плитами, спеціальними вогнезахисними складами та вогнезахисними покриттями, які спучуються. Для вогнезахисту мінераловатними  матеріалами використовувались плити ROCKWOOL серії «Conlit SL150». Мінераловатні плити «Conlit SL 150» складаються з волокон гірських  порід базальтової групи, вони здатні витримувати, не плавлячись,  температуру понад 1000 °С. Силікатовмісний клей «Conlit Glue» витримує  температуру понад 900 °С, має хорошу адгезію при склеюванні мінераловатних плит «Conlit SL 150» з поверхнею конструкцій, які захищають.  З другого типу вогнезахисних матеріалів було вибрано  вогнезахисний склад  «Натреск» на основі гіпсу.  Покриття утворюється завдяки  твердненню суміші  на захищуваних поверхнях. Третій тип вогнезахисних матеріалів – вогнезахисне інтумесцентне покриття  «Pyro-Safe Flammoplast SP-А2».

Встановлено, що при використанні вогнезахисних систем на основі мінераловатних плит «Conlit SL150» і вогнезахисної  штукатурки «Натреск» клас вогнестійкості  трубобетонних колон підвищується з R 15 до R 180. Вогнезахисна система на основі фарби, яка спучується, «Pyro-Safe Flammoplast SP-А2» підвищує вогнестійкість з R 15 до R 75.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2018-12-26
Як цитувати
Semerak, M., Kharyshyn, D., Ferents, N., & Berezhanskyi, T. (2018). ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВОГНЕЗАХИСТУ ТРУБОБЕТОННИХ КОЛОН ВОГНЕЗАХИСНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. Пожежна безпека, (33), 95-100. https://doi.org/https://doi.org/10.32447/20786662.33.2018.13
Розділ
Статті

Найчастіше читають статті цього автора (ів)

1 2 3 > >>