ДОСЛІДЖЕННЯ ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СПЕЦІАЛЬНОГО ПОЖЕЖНОГО СТВОЛА ДЛЯ ГАСІННЯ ПІДЗЕМНИХ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ ТОРФ-ЛІС

  • R. Sukach Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • V. Kovalyshyn Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • Ya. Kyryliv Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • V. Petrovskii Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • M. Sorochych Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
Ключові слова: підстилка, торф, спеціальний пожежний ствол, тактико-технічні характеристики, вогнегасні речовини, піноутворювачі, поверхнево активні речовини

Анотація

Одним із перспективних методів гасіння вогню є гасіння водою або розчинами вогнегасних речовин. Цей метод є актуальний для гасіння підземних пожеж в екосистемах торф-ліс, зокрема підстилки та торфу. Для цього було розроблено спеціальний пожежний ствол для гасіння підземних пожеж із застосуванням водяних вогнегасних речо-вин з додаванням поверхнево активних речовин.
В роботі встановлено тактико-технічні характеристики спеціального пожежного ствола для гасіння підземних пожеж та розроблено спосіб їх гасіння вогнегасними речовинами з використанням поверхнево активних речовин.
Розроблений спеціальний пожежний ствол оснащений шнековими лопатями, які виконують цілий ряд функцій: розрізають тверді включення при заглибленні, ствола, утримують ствол у торф’яних шарах, відкривають вільні ка-нали для виведення надлишків води на поверхню без розмивання ґрунту.
На основі проведених досліджень можна підібрати оптимальні параметри тиску та витрати рідини для конкре-тних умов гасіння торфу та підстилки в екосистемі торф-ліс. Крім того, необхідно зазначити, що розроблений спе-ціальний пожежний ствол має більшу у понад 3 рази витрату вогнегасної речовини ніж існуючі на сьогодні аналоги, зокрема такі, як ТС-1, ТС-2, СПТ-70. Це дає змогу припустити, що на практиці таких стволів знадобиться менше, а ефективність гасіння їх буде вищою.
В якості вогнегасної речовини рекомендується використовувати не воду, а водні розчини піноутворювачів Барс S-1, Барс S-1m в яких містяться поверхнево активні речовини, що знижують поверхневий натяг води і підвищують змочувальну здатність підстилки, торфу та є одним з найбільш ефективних способів боротьби з торф’яними поже-жами. Визначено витрати рідини спеціального пожежного ствола для гасіння підземних пожеж в екосистемах торф-ліс при тисках 0,4 та 0,7 МПа, які відповідно становлять 13,24 та 15,98 л/с.
Розраховано витрати рідини при 0,5 та 0,6 МПа, які відповідно становлять 14,26 та 15,40 л/с.
На підставі експериментальних та розрахункових даних встановлено, що зростання витрати рідини за тисків 0,4 – 0,6 МПа відбувається практично рівномірно, а в діапазоні 0,6 – 0,7 МПа суттєво сповільнюється.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2020-06-29
Як цитувати
Sukach, R., Kovalyshyn, V., Kyryliv, Y., Petrovskii, V., & Sorochych, M. (2020). ДОСЛІДЖЕННЯ ТАКТИКО-ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СПЕЦІАЛЬНОГО ПОЖЕЖНОГО СТВОЛА ДЛЯ ГАСІННЯ ПІДЗЕМНИХ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ ТОРФ-ЛІС. Пожежна безпека, 36, 108-114. https://doi.org/https://doi.org/10.32447/20786662.36.2020.12
Розділ
Статті

Найчастіше читають статті цього автора (ів)

1 2 3 4 5 > >>