ВПЛИВ ОПЕРАТИВНОЇ ПЕРЕВІРКИ НА ГОТОВНІСТЬ ЛАНКИ ГАЗОДИМОЗАХИСНОЇ СЛУЖБИ ДО ДІЙ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ

  • Yu. I. Panchyshyn Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0001-8056-2326
  • O. V. Lazarenko Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0003-0500-0598
  • V. I. Lushch Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0001-5931-3181
  • A. S. Lyn Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0002-4012-4556
Ключові слова: апарати на стисненому повітрі, порядок проведення перевірок АСП, оперативна перевірка АСП

Анотація

Вступ. Станом на сьогодні пожежно-рятувальні формування ДСНС України, виконуючи завдання за призначенням в непридатному для дихання середовищі, а саме: під час гасіння пожеж, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інших не кваліфікованих надзвичайний подій, застосовують апарати на стисненому повітрі (далі – АСП).
Мета та задачі дослідження. Метою роботи є зменшення часу організації та залучення ланок газодимозахисної служби до виконання дій за призначенням. Для досягнення поставленої мети було: проаналізовано кількість АСП вітчизняного та закордонного виробництва, якими оснащені оперативні розрахунки підрозділів ДСНС України, проаналізовано порядок виконання оперативної перевірки та перевірки № 1 АСП, що може впливати на оперативність дій ланок ГДЗС під час ліквідації НС, проведено експериментальні дослідження з визначення часу проведення оперативної перевірки використовуючи альтернативну методику проведення перевірки та сучасного пожежно-технічного оснащення.
Методи. В роботі використано аналіз статистичних даних та передовий досвід країн Європейського союзу. Аналітичні висновки та аналіз дали підставу для проведення експериментальних досліджень для підтвердження правильності отриманих аналітичних висновків.
Результати. За результатами аналізу статистичних показників було визначено, що загальна кількість АСП закордонного виробництва станом на 2021 рік становить 88% від загальної кількості АСП, якими оснащені оперативні розрахунки підрозділів ДСНС України. Встановлено, що тактико-технічні показники та інструкції заводів-виробників дають змогу здійснити зміни алгоритму проведення оперативної перевірки порівняно з методиками перевірок, які проводять сьогодні в підрозділах ДСНС України. Експериментально визначено, що альтернативний порядок проведення оперативної перевірки дає змогу значно зменшити час організації роботи ланок ГДЗС та її вихід на оперативну позицію.
Висновки. Проведені аналітичні та експериментальні дослідження дали змогу здійснити розробку методики проведення оперативної перевірки, яка є логічно правильною та послідовною у випадку використання сучасних закордонних АСП. Експериментальні дослідження та запропонований порядок дій під час проведення оперативної перевірки АСП показали можливість зменшення часу залучення ланок ГДЗС до виконання дій за призначенням на 60 % порівняно з існуючими методиками та технічними засобами.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2022-06-27
Як цитувати
Panchyshyn, Y. I., Lazarenko, O. V., Lushch, V. I., & Lyn, A. S. (2022). ВПЛИВ ОПЕРАТИВНОЇ ПЕРЕВІРКИ НА ГОТОВНІСТЬ ЛАНКИ ГАЗОДИМОЗАХИСНОЇ СЛУЖБИ ДО ДІЙ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ. Пожежна безпека, 40, 61-70. https://doi.org/https://doi.org/10.32447/20786662.40.2022.07
Розділ
Статті