ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ТЕПЛОВОГО ПОТОКУ НА БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ РОБОТИЗОВАНИЙ МОДУЛЬ ПІД ЧАС ГАСІННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ШАХТИ

  • D. Rudenko Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
  • A. Dominik Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Анотація

Проблема. Вугілля використовують як технологічну сировину у чорній металургії та хімічній промисловості для виробництва мінеральних добрив і пластмас, а також вугілля використовують як енергетичну сировину для виробництва електроенергії на теплових електростанціях, для опалення житлових та громадських будівель.Незадовільний стан вугільної галузі зумовлено взаємодією протягом досить тривалого часу цілої низки чинників, які за своєю природою мають як об’єктивний, так і суб’єктивний характер.

Мета. Для входження в ринкову економіку галузь потребує реструктуризації, основними цілями якої є формування конкурентоспроможних вугільних підприємств, послідовне зниження державної підтримки підприємств галузі, застосування менш енергоємного видобувного обладнання, підвищення безпеки праці під час роботи у шахтах, забезпечення безаварійної роботи, а також соціальна захищеність працівників галузі.

Методи дослідження. Емпіричного та теоретичного методів.

Основні результати дослідження. Під час виникнення пожежі в місцях гірничих виробок шахти з подальшим можливим руйнуванням  елементів несучих конструкцій видобувної шахти, як вже зазначалось раніше, в багатьох випадках необхідно проводити гасіння та аварійно-рятувальні роботи. Наявність продуктів горіння значно ускладнює проведення зазначених заходів. Продукти горіння характеризуються високою температурою (більше 1000 °С), що призводить до виходу з ладу електронного (система керування) та електричного обладнання (акумуляторні батареї, електродвигуни) роботизованого модуля.

Досліджений тепловий потік також негативно впливає на роботу роботизованого модуля. Згідно із технічними інструкціями акумуляторні батареї можуть працювати тільки при температурі нижчій за 72 ºС. Щоб захистити акумуляторні батареї від теплового потоку їх поміщають у захисний кожух. Проте захисний кожух з часом сам нагрівається  і починає нагрівати внутрішній простір роботизованого модуля, що підвищує температуру акумуляторної батареї. Для забезпечення нормальних умов роботи необхідно додатково під металевим кожухом багатофункціонального модуля встановити додатковий ізоляційний шар, а зовні він повинен омиватися водним розчином.

Висновки та конкретні пропозиції автора. На підставі проведених розрахунків запропонованих умов горіння факела та експериментальними дослідженнями, було встановлено, що час безперервної роботи роботизованого модуля  становить 50 хв, проте у разі гасіння в місцях гірничих виробок шахти маневреність обмежена і тому цей час збільшується. З іншої сторони тепловий потік не повинен нагрівати модуль протягом зазначеного часу до критичної температури, що досягається системою охолодження поверхні.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2018-12-26
Як цитувати
Rudenko, D., & Dominik, A. (2018). ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ТЕПЛОВОГО ПОТОКУ НА БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ РОБОТИЗОВАНИЙ МОДУЛЬ ПІД ЧАС ГАСІННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ШАХТИ. Пожежна безпека, (33), 79-87. https://doi.org/https://doi.org/10.32447/20786662.33.2018.11
Розділ
Статті

Найчастіше читають статті цього автора (ів)