Публікаційна етика
Загальні принципи
Редакційна колегія керується міжнародними стандартами етики наукових публікацій, визначеними Комітетом з публікаційної етики (Committee on Publication Ethics, COPE). Докладніше з правилами можна ознайомитися на офіційному сайті COPE. Редакція активно сприяє дотриманню цих стандартів серед усіх учасників процесу публікації: авторів, рецензентів, редакторів та інших учасників.
Публікаційна етика
Редакція гарантує:
- об'єктивну оцінку рукописів не залежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, походження, громадянства, соціального статусу чи політичних поглядів авторів;
- подвійне сліпе рецензування залученими компетентними незалежними експертами;
- сувору конфіденційність інформації;
- консультативну підтримку авторів щодо міжнародних стандартів;
- відхилення рукописів у разі наявності плагіату;
- вжиття необхідних заходів для вирішення конфліктів інтересів.
Прийняття рішень щодо публікацій
Стаття після подання до редколегії проходить попередній розгляд (1-5 робочих днів), перевірку на плагіат, після чого скеровується на рецензування (від 7 до 21 дня) двом науковцям.
Рішення щодо публікації приймає головний редактор спільно з редакційною колегією, базуючись на:
- результатах подвійного сліпого рецензування;
- науковій новизні;
- актуальності теми;
- якості поданого матеріалу.
Особливо беруть до уваги наявність плагіату, наклепу та інших академічних порушень. У випадку двох негативних рецензій стаття відхиляється. Якщо одна з рецензій схвальна, а інша несхвальна – стаття скеровується на рецензування третьому рецензенту і приймається або відхиляється залежно від третьої рецензії. За наявності зауважень рецензента авторам рекомендується внести відповідні виправлення у статтю. За необхідності стаття може бути скерована на повторне рецензування тому ж або іншому рецензенту. Остаточне рішення про публікацію рукопису статті приймає редакційна колегія наукового видання. Рукописи статей авторам не повертаються.
Конфіденційність
Редакційна колегія гарантує повну конфіденційність інформації про рукописи, авторів, рецензентів і зміст статей. Усі отримані рукописи розглядаються як строго конфіденційні документи і не можуть бути розголошені без відповідного дозволу. Неопубліковані дані з поданих рукописів не використовуються в особистих цілях і не передаються третім особам без письмової згоди автора.
Вирішення конфліктів інтересів
Редактори та рецензенти зобов'язані повідомляти про конфлікт інтересів, уникати участі у рецензуванні матеріалів, де можливий вплив особистих чи професійних зв’язків з авторами або установами.
Політика щодо дискусій після публікації
Редакція підтримує конструктивні та відкриті дискусії навколо опублікованих статей. Читачі можуть активно висловлювати свої думки та зауваження щодо матеріалів звертаючись на електронну адресу [email protected]. Кожна стаття, опублікована в збірнику, отримує унікальний DOI, що дозволяє легко знаходити й обговорювати її в науковому середовищі.
Обов’язки сторін
Редакційна колегія:
- забезпечення якісного рецензування;
- дотримання конфіденційності;
- узгодження остаточних версій текстів;
- недопущення плагіату та самоплагіату.
Рецензенти:
- об'єктивна, конструктивна оцінка матеріалів;
- своєчасне виконання рецензій;
- відмова від використання інформації рукопису в особистих цілях;
- повідомлення про конфлікт інтересів чи недоброчесність;
- недопущення персональної критики авторів;
- заборона копіювання матеріалів.
Рецензентам забороняється створювати копії рукописів для власних потреб.
Рецензент, який не має достатньої компетенції для оцінки рукопису або не може бути об’єктивним через конфлікт інтересів з автором чи організацією, зобов’язаний повідомити редакцію та попросити про виключення його з процесу рецензування.
Рецензентом не може бути автор, співавтор рукопису, науковий керівник здобувача наукового ступеня або співробітник підрозділу, де працює автор.
Якщо рецензент підозрює плагіат, фальсифікацію даних чи порушення авторства, він повинен повідомити редакційну колегію для колективного розгляду статті.
Рецензенти не повинні брати участь у розгляді рукописів, якщо мають конфлікт інтересів через конкуренцію, співпрацю чи інші відносини з авторами або організаціями, пов’язаними з рукописом.
Автори:
- гарантують оригінальність і новизну;
- коректно оформлюють цитування;
- уникають плагіату, самоплагіату, фабрикування та фальсифікації;
- не подають рукопис одночасно до кількох наукових журналів.
Подання матеріалів для публікації у «Віснику Львівського державного університету безпеки життєдіяльності» означає згоду авторів на те, що у разі схвалення до друку, ці матеріали можуть бути розміщені в електронних ресурсах та базах даних. При цьому обов'язковими умовами є зазначення авторства та повне збереження авторських прав.
Автори повинні чітко зазначати використані у статті зовнішні джерела інформації, оформлюючи їх у вигляді переліку літератури, включаючи і власні, попередньо опубліковані роботи. Цитування чи посилання на джерела повинні бути оформлені відповідно до встановлених вимог.
У випадку, якщо автор виявить значні помилки або неточності у власній опублікованій статті, він зобов’язаний негайно проінформувати редакцію «Вісника Львівського державного університету безпеки життєдіяльності» та співпрацювати з редактором для оперативного внесення необхідних виправлень.
Заява про авторство
Подання статей до редакційної колегії «Вісника Львівського державного університету безпеки життєдіяльності» передбачає, що всі автори погоджуються з її змістом, дали явну згоду на публікацію та отримали відповідні дозволи від керівництва установ чи організацій, у яких виконувалась робота, до її подання.
Всі автори, зазначені у поданому матеріалі, підтверджують, що:
- зробили значний внесок у створення концепції, методології або структури дослідження; або в збір, аналіз та інтерпретацію отриманих результатів;
- брали участь у написанні роботи або критичному вивченні щодо наукового змісту;
- остаточно затвердили варіант статті, який передано для публікації;
- є відповідальними за всі аспекти роботи, гарантуючи, що будь-які питання, пов'язані з точністю чи достовірністю інформації, будуть належним чином розглянуті та вирішені.
Редакція «Вісника Львівського державного університету безпеки життєдіяльності» підтримує співпрацю з колегами, які залучалися до проведення дослідження, та рекомендує включати їх як співавторів за умови відповідності всім зазначеним критеріям авторства. Особи, які не відповідають цим критеріям, але зробили важливий внесок у дослідження, повинні бути згадані у розділі «Подяки».
Декларація про подання
На останній сторінці статті повинно міститися підтвердження оригінальності дослідження та згода на збір і обробку персональних даних, засвідчене підписами авторів (у сканованому форматі).
Редколегія збірника гарантує, що особисті дані, окрім тих, що публічно подаються у статті та на сайті видання, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх завдань редакції та не будуть поширюватись і передаватись стороннім особам.
Рекламна політика
Редакція не приймає рекламу, забезпечуючи незалежність та високі стандарти академічної доброчесності.