ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГОТОВНОСТІ СЛУЖБОВЦІВ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДО ПРОФЕСІЙНОГО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ З АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Анотація
Проблема. Активна науково-теоретична і практична діяльність із розробки стратегії і тактики боротьби з тероризмом перебуває в центрі уваги представників юриспруденції, політології, психології, соціології, а також інших галузей науки. Водночас недостатньо вивчена педагогічна проблема щодо визначення специфіки професійної підготовки та забезпечення готовності майбутніх службовців цивільного захисту до виконання професійних завдань у сфері антитерористичної діяльності. Основним результатом освітнього процесу закладів вищої освіти повинна стати не система знань, умінь і навичок сама по собі, а готовність до сучасних інтелектуальних, соціально-правових, комунікативних, інформаційних практик що забезпечить здатність та вміння використовувати сукупність знань з обраної спеціалізації, базові знання з різних напрямів, в тому числі правової підготовки, зокрема у сфері антитерористичної діяльності.
Мета. Визначити інноваційні форми та методи професійної підготовки та забезпечення готовності майбутніх службовців цивільного захисту до виконання професійних завдань у сфері антитерористичної діяльності.
Методи. Методами дослідження обрано: теоретичні – вивчення психолого-педагогічної та юридичної літератури з досліджуваної проблеми, опрацьовування документів і нормативних матеріалів із метою уточнення змісту професійної підготовки та забезпечення готовності службовців цивільного захисту до професійного виконання завдань у сфері антитерористичної діяльності; багатокритеріальний системний аналіз і проблемно-цільовий синтез для визначення провідних дефініцій дослідження і теоретичного обґрунтування педагогічних інновацій у підготовці службовців цивільного захисту до професійного виконання завдань у сфері антитерористичної діяльності, зокрема засобів ІКТ, проблемних освітніх технологій, КШГ; емпіричні – педагогічне спостереження, анкетування, опитування, бесіди, методи експертного оцінювання, тестування, педагогічне моделювання, прогнозування з метою вивчення та діагностики стану готовності службовців цивільного захисту до професійного виконання завдань у сфері антитерористичної діяльності.
Завантаження
Авторські права CC-BY