ІНФОРМАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ОБ’ЄКТІВ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ
Анотація
Основною темою статті є захист об’єктів критичної інфраструктури України в умовах воєнного стану. Робота зосереджена на комплексному аналізі сучасних загроз, зокрема воєнних, техногенних, природних та кібернетичних. Особлива увага приділена питанням модернізації та вдосконалення засобів захисту інфраструктури, яка стала мішенню через свою важливість для економічної та соціальної стабільності. Проблема дослідження обумовлена необхідністю забезпечення надійного функціонування критичної інфраструктури, що стало пріоритетною задачею у світлі безпрецедентного зростання атак та технічної вразливості багатьох об’єктів.
Мета статті полягає у аналізі організаційно-технічних та інших рішень для мінімізації ризиків аварій на життєво важливих об’єктах, таких як енергетичні споруди, під час військових конфліктів.
Методи дослідження. Методи дослідження включають аналіз ризиків на основі даних щодо ураження об’єктів внаслідок ракетно-дронових ударів. Порівняльний аналіз міжнародного та вітчизняного досвіду в захисті об’єктів критичної інфраструктури, особливо з урахуванням досвіду функціонування в період воєнного стану.
Результати дослідження. Автори статті виокремлюють певний комплекс заходів для зміцнення захисту, зокрема впровадження новітніх методів моніторингу та управління ризиками з метою мінімізації збитків від можливих катастроф, що викликані як природними, так і антропогенними факторами, узагальнюють та представляють у вигляді блок-схем ці заходи захисту для об’єктів критичної інфраструктури та енергетичних об’єктів України.
Тому модернізація критичної інфраструктури України та використання новітніх засобів захисту є важливим кроком у зниженні вразливості країни до зовнішніх і внутрішніх загроз. Ці дослідження закладають основу для подальших науково-практичних рішень у сфері захисту критичної інфраструктури, що є національним пріоритетом в умовах сучасних викликів і ризиків.
Завантаження
Ця робота ліцензована відповідно доCreative Commons Attribution 4.0 Міжнародної ліцензії.
Авторські права CC-BY