АНАЛІЗ ПРИЧИН ЗАГОРАННЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ
Анотація
Вступ. Спільним елементом для всіх транспортних засобів на альтернативних джерелах енергії є наявність, як основного джерела енергії, літій-іонного елемента живлення (ЛІЕЖ). Численні дослідження вже неодноразово показали та довели, що саме ЛІЕЖ може становити основну небезпеку для користувача. Навіть мізерно малий ЛІЕЖ може призвести до досить суттєвої небезпеки для здоров’я та життя людини. Незважаючи на численні покращення та вдосконалення зі сторони виробників відповідних транспортних засобів відсоток та кількість випадків загорань подібного електротранспорту поступово зростає.
Мета та задачі дослідження. Метою роботи є визначення та оцінка основних причин загорань електромобілів. Для досягнення поставленої мети було проаналізовано публікації та звіти наукових установ щодо випадків загорань електромобілів, узагальнено отримані статистичні показники загорань електромобілів з подальшою аналітичною обробкою та визначенням найпоширеніших причин загорання електромобілів.
Методи. В роботі використано методи аналітично-порівняльного підходу оцінки статистичних даних з врахуванням логічних процесів взаємодії та кореляції даних.
Результати. Відповідні статистичні показники загорань показують, що в питанні визначення та дослідження причин загорань електромобілів існує значна потреба здійснювати деталізовані звіти загорання та особливо приділяти увагу горінню безпосередньо акумуляторної батареї. Проведений аналіз статистики загорання електромобілів та інших видів електротранспорту, де використовуються ЛІЕЖ, підтвердив необхідність ретельної статистики загорання електромобілів та детального її вивчення контролюючими органами чи відповідними організаціями. Лише невелика кількість країн світу веде відповідний облік та детальний аналіз таких загорань.
Висновки. Враховуючи наявні статистичні показники можна стверджувати, що основною причиною загорання електромобілів, зокрема акумуляторної батареї, є участь транспортного засобу в ДТП (близько 30%). На другому місці можна вважати загорання автомобілів внаслідок заряджання (близько 18 %). Разом з тим значна частина причин загорань залишається невідомою (більше 32 %).
Завантаження
Ця робота ліцензована відповідно доCreative Commons Attribution 4.0 Міжнародної ліцензії.
Авторські права CC-BY