РОЛЬ МЕХАНІЗМУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ У ЛІКВІДАЦІЇ МАСШТАБНИХ ПРИРОДНИХ ТА ТЕХНОГЕННИХ КАТАСТРОФ
Анотація
З 2017 по 2023 рік Міжнародний центр хімічної безпеки та захисту (ICCSS) розпочав реалізацію низки проєктів, основна увага яких була зосереджена на зміцненні систем цивільного захисту та управління кризовими ситуаціями в Україні. Приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС є важливим кроком для України на шляху до поглиблення європейської інтеграції. Визначальним випробуванням сил і засобів державної служби України з надзвичайних ситуацій є тривала військова агресія з боку росії.
Стихійні лиха, як природні, так і антропогенні, не знають державних кордонів і можуть вражати кілька країн одночасно, часто зненацька. За останні роки Європа стала свідком сплеску різних видів надзвичайних ситуацій, починаючи від епідемій, повеней, штормів, лісових пожеж, землетрусів і закінчуючи техногенними катастрофами. Надзвичайні події випробовують можливості реагування окремих країн і підкреслюють необхідність колективних дій і співпраці, особливо в епоху зі складними проблемами безпеки і зростаючим впливом кліматичних змін.
Мета статті. Розглянути структуру та керівні принципи Механізму цивільного захисту Європейского Союзу (Union Civil Protection Mechanism, далі – UCPM). Ознайомитись з технологічними інструментами, платформами, ресурсами та можливостями, які використовує у своїй роботі Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації (Emergency Response Coordination Centre, далі – ERCC). Ключовим компонентом функціонування UCPM є сприяння розвитку мережі співпраці, зосередженої на обміні знаннями, розбудові потенціалу та проведенні навчань з реагування на катастрофи. UCPM надає країнам-членам платформу для обміну досвідом та інноваційними підходами до зниження ризиків, що дає їм можливість вчитися один у одного та впроваджувати успішні стратегії.
Завантаження
Ця робота ліцензована відповідно доCreative Commons Attribution 4.0 Міжнародної ліцензії.
Авторські права CC-BY