ОБГРУНТУВАННЯ ЦИФРОВІЗАЦІЇ HR-ПРОЦЕСІВ У ПІДРОЗДІЛАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

  • Kh. S. Matkivska Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0009-0007-6044-2387
  • O. B. Zachko Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0002-3208-9826
Ключові слова: цифровізація, автоматизація, HR-процеси, HR-фахівець, HR-менеджмент.

Анотація

Проблема. В умовах сьогодення, особливим проблемним питанням для HR-фахівця безпеко-орієнтованих систем є витрата робочого часу на комунікацію та консультації з особовим складом. Значний обсяг часу, витрачений на особисті та групові консультації, знижує загальну ефективність HR-відділу для виконання інших обов’язків. Це особливо актуально для державних структур, де HR-фахівець може отримувати численні запити на підтримку та консультації, що створює надмірне навантаження і перешкоджає зосередженню на стратегічних задачах. З огляду на постійні зміни правил і норм, що регламентують професійну діяльність персоналу, у цій роботі проводиться дослідження шляхом розрахунку співвідношення HR-фахівців до кількості особового складу, а також розрахунок трудомісткості, виробітку та продуктивності HR-менеджерів служби цивільного захисту при великій штатній структурі.
Мета. Метою оцифрування HR-процесів служби цивільного захисту є вдосконалення  продуктивності та ефективності управління людськими ресурсами шляхом цифровізації рутинних і повторюваних процедур, забезпечення прозорості, швидкого доступу до інформації та підтримки професійного розвитку персоналу. Це передбачає створення єдиної цифрової платформи для обліку, аналізу та оптимізації людських ресурсів, зменшення бюрократичного навантаження, мінімізації помилок та покращення комунікації, що сприятиме підвищенню готовності та ефективності безпеко-орієнтованих систем. 
Методи дослідження. В роботі застосовано статистичні методи розрахунку якісного використання робочого часу HR-менеджерів служби цивільного захисту.
Результати дослідження. Проаналізовано чинники, що впливають на співвідношення кількості фахівців з управління персоналом та персоналу цивільного захисту. Розраховано співвідношення кількості персоналу до кількості працівників, які здійснюють управління та контроль за загальною кількістю працівників в організації. Представлено вплив декількох основних напрямків математичних моделей, зокрема розрахунку трудомісткості, продуктивності, денного та річного виробітку, які можуть бути корисними для HR-менеджменту в цивільному захисті та допоможуть працювати оперативніше та ефективніше.
Висновки. Цифровізація HR-процесів має значну практичну цінність для ДСНС. Забезпечує автоматизовану комунікацію між особовим складом, оперативний доступ до HR-даних, мінімізує вплив людського фактора під час опрацювання HR-документів, скорочення паперового документообігу. Автоматизація забезпечить готовність HR-відділу до кризових ситуацій, у разі виникнення надзвичайних ситуацій цифрові системи забезпечують швидкий доступ до інформації про особовий склад, підвищують оперативність та ефективність роботи безпеко-орієнтованих систем. Підсумовуючи, відношення HR-фахівців до кількості співробітників, робимо висновок про цінність цього показника, який дає уявлення про рівень підтримки HR, доступної в органах і підрозділах служби цивільного захисту.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2024-12-31
Як цитувати
Matkivska, K., & Zachko, O. (2024). ОБГРУНТУВАННЯ ЦИФРОВІЗАЦІЇ HR-ПРОЦЕСІВ У ПІДРОЗДІЛАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ. Вісник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, 30, 244-249. Retrieved із https://journal.ldubgd.edu.ua/index.php/Visnuk/article/view/2787

Найчастіше читають статті цього автора (ів)