ГЕНЕЗИС УПРАВЛІННЯ ЛОГІСТИЧНИМИ ПРОЄКТАМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ВІД КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ДО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ

  • R. I. Mytsko Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0009-0007-4358-4973
  • O. B. Zachko Львівський державний університет безпеки життєдіяльності https://orcid.org/0000-0002-3208-9826
Ключові слова: інтелектуальні моделі, логістичні проекти, управління проєктами.

Анотація

Проблема. Управління логістичними проєктами під час воєнного стану для безпеко-орієнтованих організацій є ключовим завданням, що потребує ретельного планування, координації та ефективного використання ресурсів. Від якості логістичних процесів залежить не тільки своєчасність доставки товарів та оптимізація витрат, але й загальна конкурентоспроможність підприємств, складних організаційно-технічних регіональних систем.
Мета. Комплексне дослідження теоретичних основ, методів розроблення та практичних аспектів впровадження інтелектуальних моделей управління логістичними проєктами.
Методи досліджень. Під час проведення досліджень використовувалися онтологічні методи досліджень предметної області управління логістичними проєктами для визначення основних категорій логістичних проєктів, методи SWOT-аналізу для визначення сильних та слабких сторін, а також можливостей та загроз логістичних проєктів, а також теорію систем штучного інтелекту. Зокрема, розглядаючи теоретичні основи інтелектуальних моделей, необхідно звернути увагу на визначення та основні принципи роботи штучного інтелекту, машинного навчання, систем підтримки прийняття рішень та оптимізаційних алгоритмів. Важливо зрозуміти, як ці технології взаємодіють між собою та сприяють покращенню управлінських процесів у логістиці.
Результати.  У статті розглянуто стратегії оптимізації часових та бюджетних параметрів управління логістикою під час воєнного стану для безпеко-орієнтованих організацій на основі інтелектуального моделювання та кращих практик проєктного мненеджменту та успішних логістичних проєктів. Проведено SWOT–аналіз системи збалансованих показників логістичних проєктів в умовах воєнного стану, який показав основні можливості, сильні сторони, загрози та слабкі сторони логістичних проєктів. Представлено структурну схему системи підтримки прийняття рішень (СППР) в логістичних проєктах, ключовими компонентами якої є база логістичних моделей, модуль OLAP-аналізу закономірностей та засоби data-mining.
Висновки. Проведено інформаційний та літературний огляд сучасних тенденцій в галузі управління логістичними проєктами, на основі якого розроблено структурну схему системи підтримки прийняття рішень в логістичних проєктах та проведено SWOT–аналіз системи збалансованих показників логістичних проєктів в умовах воєнного стану. На основі аналізу сучасних трендів управління логістичними проєктами, зокрема застосування інтелектуальних моделей, ідентифіковано чинники синергетичного ефекту управління логістичними проєктами.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2024-12-31
Як цитувати
Mytsko, R., & Zachko, O. (2024). ГЕНЕЗИС УПРАВЛІННЯ ЛОГІСТИЧНИМИ ПРОЄКТАМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ВІД КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ДО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ МОДЕЛЕЙ. Вісник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, 30, 250-263. Retrieved із https://journal.ldubgd.edu.ua/index.php/Visnuk/article/view/2793

Найчастіше читають статті цього автора (ів)